Sausų akių klinika

2012 m. gruodžio mėnesį “Akių gydytojų praktikoje” pradėjo veikti sausų akių klinika. Kartą per savaitę pusdienis  skiriamas pacientams su sausomis akimis, vokų kraštų uždegimais (blefaritais), Meibomo liaukų veiklos sutrikimu.

 

Disfunkcinis ašarų sindromas kamuoja įvairaus amžiaus žmones, ir ne tik dirbančius su kompiuteriais. Dažniausi skundai yra “smėlis akyse”, skausmas, akių nuovargis, paraudimas, neryškus matymas (pagerėja pamirksėjus), ašarojimas nuo vėjo, dulkių, ryškios šviesos (net prekybos centruose).

 

Sindromo priežastys skirstomos į dvi grupes: ašarų kiekio trūkumą ir per greitą ašarų plėvelės suirimą. Dažniausia ašarų plėvelės suirimo priežastis yra Meibomo liaukų veiklos sutrikimai.

 

Priežastis galima išsiaiškinti per pokalbį ir atliekant specialius testus. Po to  parenkamas individualus gydymas. Kadangi būklė yra lėtinė, ji gali periodiškai pagerėti arba pablogėti, o pacientas turi būti sekamas ir gydymas koreguojamas.

Verta žinoti, kad gydoma ne tik lašais, kuriuos išsirinkti pačiam pacientui gali būti sunku, bet ir vokų masažais, ašarų taškelių kamšteliais ir kitomis priemonėmis.

 

Klinikoje dirba gyd. Dina Juškienė, todėl prašome registruotis pas šią gydytoją arba paminėti, kad registruojatės į sausų akių kliniką.

Komentavimo galimybė išjungta.