MiSight kontaktiniai lęšiai

Kas yra MiSight? MiSight yra minkšti vienadieniai kontaktiniai lęšiai (KL), lėtinantys trumparegystės (TR) progresavimą. Lęšio centre yra zona, skirta geram regėjimui, o periferijoje –gydomosios zonos, kurios duoda optinį stimulą akiai augti lėčiau. MiSight KL efektyvumas panašus į 0,05% atropino lašų.

Kam jie skirti? Šie KL patvirtinti TR stabdyti 8-12 metų vaikams, kurių TR nuo -0,75 iki -4,0 D, neturintiems kitų akių ligų. Klinikiniai tyrimai tęsiami su vyresniais vaikais. Pasitarus su gydytoju, galima naudoti KL „off-label” ir vyresniems vaikams bei vaikams su TR iki -7,5 D. Šie KL netinka, kai astigmatizmas yra virš 0,75 D.

Svarbu žinoti, kad KL padeda ne visiems. Studija parodė, kad po 3 metų 18,3% akių nešiojant MiSight miopija padidėjo 1,0 D, tačiau kontrolinėje grupėje, kur buvo ne gydomieji KL, tokių akių buvo net 61,6%.

Trejų metų studija įrodė, kad MiSight KL efektyviai lėtina TR didėjimą, tačiau kol kas nėra duomenų, ar gydymas veikia ilgiau. Tyrimai šiuo metu tęsiami.

Kokie tikėtini šalutiniai reiškiniai? Dėl gydomųjų zonų regėjimo kokybė gali būti prastesnė, ypač pirmąją savaitę. Kartais (pvz., kai silpnas apšvietimas) gali būti blogesnis kontrastinis matymas, šešėliniai vaizdai, spindesys ar ratilai aplink šviesos šaltinius. Kai kam šie simptomai būna gana nemalonūs, tačiau reiktų KL panešioti bent savaitę, kol įvyksta adaptacija. Adaptacija nereiškia, kad minėti simptomai visai dings, tiesiog jie nebetrukdys. Pavojingose situacijose reikia elgtis atsargiai.

Kelias pirmąsias dienas KL gali jaustis, akys gali ašaroti bei švelniai parausti.

Kokia KL nešiojimo trukmė? Pirmą dieną KL galima nešioti iki 6 val., po to kasdien ilginti po 2 val. Pasiekus 14 val. KL galima nešioti visą būdravimo laiką, tik būtina išsiimti nakčiai. Trumparegystės progresavimo lėtinimui KL nešioti reikia ne trumpiau kaip po 10 valandų, ne mažiau kaip 6 dienas per savaitę.

Rekomenduojama KL nešioti, kol TR nustoja didėti. TR progresavimas sustoja 48% 15-mečių, tačiau 23% jaunuolių ji didėja ir virš 18 metų. Beveik visiems progresavimas sustoja sulaukus 24 metų.

Ar nešiojantiems MiSight reikia akinių? Akiniai reikalingi, nes gali pasitaikyti dienų, kai vaikas negalės nešioti KL, pvz., dėl konjuktyvito.

Ar dažnai reikia tikrintis? Gydytojas ar asistentas apžiūrės, kai pirmą kartą įsidėsite KL. Po to susisieksime su jumis po 7-10 dienų. Po pokalbio nuspręsime, ar reikia atvykti konsultacijai. Kitos apžiūros planuojamos kas 3-6  mėnesius.

Kaip prižiūrėti KL? Priežiūra nesiskiria nuo kitų vienadienių lęšių priežiūros. Teisinga higiena labai svarbi. Vienadieniai KL naudojami vieną kartą. Miegoti su jais negalima. Kitą dieną naudojamas naujas KL.

Parengta pagal MiSight informacinį lapelį P101082, C revizija

Komentavimo galimybė išjungta.