Gydomieji kontaktiniai lęšiai

Gydomieji kontaktiniai lęšiai skirti apsaugoti pažeistą rageną nuo mechaninio poveikio mirksint ir padeda jai sugyti. Jaučiamas didesnis komfortas, akį mažiau skauda.

Šie lęšiai neturi dioptrijų, todėl negerina matymo.

Dažniausiai mokytis įsidėti gydomuosius kontaktinius lęšius nereikia, nes jie įdedami gydytojo oftalmologo ir pakeičiami kito vizito pas gydytoją metu.

Galimos komplikacijos:

  1. Akių sausumas. Siekiant to išvengti rekomenduojama lašinti drėkinančius akių lašus be konservantų bent 2 kartus per parą (ryte/vakare).
  2. Infekcijos rizika. Tinkamai neprižiūrint kontaktinių lęšių, nešiojant juos ilgiau negu reikia, gali atsirasti ragenos ar junginės uždegimas. Viena pagrindinių komplikacijų – keratitas, tai ragenos uždegimas, kurį dažniausiai sukelia bakterijos ar virusai (Herpes), taip pat grybeliai ir pirmuonys. Ragenoje susiformuoja infiltratas, kuris laiku nepradėjus gydymo gali didėti, pereiti į gilesnius sluoksnius, ir ragena gali prakiurti. Neretai reikalingas stacionarinis ar net chirurginis gydymas. Labai svarbu tinkama rankų higiena, vengti vandens, muilo patekimo į akis, taip pat neplaukioti/nenardyti su kontaktiniais lęšiais.
  3. Lęšis gali tinkamai nesilaikyti, iškristi. Taip nutikus reiktų kreiptis į gydytoją.

Jeigu pastebėtumėte, kad:

  1. Akis paraudo
  2. Ašaroja
  3. Sustiprėjo arba naujai atsirado skausmas
  4. Atsirado išskyrų
  5. Pablogėjo matymas

REIKIA SKUBIAI KREIPTIS Į GYDYTOJĄ OFTALMOLOGĄ

Parengė gyd. rez. Greta Paulaitytė