Gydomieji akinių lęšiai trumparegiams

Gydomieji akiniai yra skirti trumparegystės progresijai lėtinti. Nuo paprastų korekcinių akinių jie skiriasi tuo, kad ne tik pakoreguoja regėjimą, bet ir lėtina akies augimą. Gali atrodyti keista, kad akies augimą reikia lėtinti, bet trumparegystė atsiranda būtent dėl per greito akies augimo.

Bandymų sukurti trumparegystės progresiją lėtinančių akinių buvo ne vienas ir šiuo metu yra keli patvirtinti variantai patvirtinti.

Gydomųjų akinių veikimo mechanizmas pagrįstas tuo, kad yra dvi skirtingos fokusavimo plokštumos: viena tinklainėje, kita prieš tinklainę. Lęšio centre yra zona, koreguojanti regėjimą iki 100%, o periferijoje įterpti smulkūs segmentai, sufokusuojantys vaizdą prieš tinklainę. Toks veikimo principas leidžia lėtinti akies augimą.

Kas svarbu nešiojant gydomuosius akinius? Regėjimas turi būtu pakoreguotas iki 100%, akinius nešioti reikia nuolat. Pasirinkti rėmelius padės optikos konsultantas, nes ne visi rėmai tinka taikant šį gydymo metodą. Labai svarbu, kad centrinė zona būtų tiesiai prieš akies vyzdį, todėl rėmeliai turi stabiliai laikytis, nesmukti. Rekomenduojama nufotografuoti vaiką atsiimant akinius ir reguliariai įvertinti, ar rėmeliai nepasmukę, neišsikreivinę.

Dėl skirtingo vaizdo fokusavimo centre ir periferijoje kelias dienas vaikas gali skųstis blogesniu regėjimu, galvos svaigimu – šie simptomai lengvi ir praiena per kelias dienas.

Nešiojant gydomuosius akinius kartu galima taikyti kitas trumparegystės kontrolės priemones. Efektyvu akinius derinti su atropino lašais. Akinių veikimo mechanizmas yra optinis, o atropino – medikamentinis, todėl akies augimas lėtinamas skirtingais būdais.

Gydomuosius akinius galima nešioti pakaitomis su akies augimą lėtinančiais kontaktiniais lęšiais, pvz.: MiSight.

HOYA akinių lęšiai (Japonija)

MiyoSmart DIMS technologija

Akinių lęšis turi centrinę ryškaus matymo zoną, kurią supa gydomoji zona. Pastarąją sudaro smulkūs daugybiniai pliusinių dioptrijų segmentai.

Rėmeliai turi būti tvarkingai prigludę, kad centrinė zona būtų tiesiai prieš vyzdį, todėl Hoya siūlo savo rėmelių kolekciją, kurių spalvų variantus galima pasirinkti kataloge.

ESSILOR akinių lęšiai

Stellest

H.A.L.T (Highly Aspherical Lenslet Target) konstrukcija. Lęšį sudaro centre skaidri matymo zona ir 11 koncentriškai lęšyje išsidėsčiusių žiedų su 1020 smulkių pliusinių segmentų. Jie perkelia vaizdo susidarymą prieš tinklainę.

ZEISS akinių lęšiai (Vokietija)

Myocare / Myocare S

Akinių lęšiai turi centrinę ryškaus matymo zoną ir aplink ją ištisinius pliusinių dioptrijų žiedus. „+“ ir „-“ dioptrijos lęšyje pasiskirsto tolygiai santykiu 1:1.

Vaikams iki 10 metų skiriamas dizainas MyoCare, o vyresniems negu 10 metų vaikams skiriamas dizainas MyoCare S.

Visi lęšiai gaminami su specialia DuraVision vaikams skirta kietinta danga ir 100% UV apsauga. Rėmelio pasirinkimas neribojamas.

BOD lenses akinių lęšiai

MyoCare

Akinių lęšiai gaminami Lietuvoje pagal ispanų technologiją. Veikimo mechanizmas panašus į progresinių akinių.