Dar viena pagalbinė priemonė silpnaregiams

Blogai matant gali padėti ne tik akiniai, didinimo stiklai, elektroniniai prietaisai, bet ir gana paprasti kasdieniniame gyvenime praverčiantys daiktai–euro monetų laikikliai. Kai smulkios monetos panašios jas sunku atskirti viena nuo kitos, taip pat parduotuvėje priėjus prie kasos greitai surinkti reikiamą sumą monetomis, ypač, kai visos monetos susimaišę viename piniginės skyrelyje.

Anksčiau kai atsiskaitymams buvo naudojami litai monetoms atskirti galima buvo naudoti smulkių daiktų pakavimui skirtus maišelius, tačiau jie gana greitai plyšdavo ir nebuvo labai patogūs.

Kartu su euru Lietuvoje pasirodė ir euromonetų laikikliai/dėžutės.

Parankus, telpa į kišenę, monetos patogiai išdėstytos. Užpildžius monetomis visą laikiklį jis regimai pasunkėja, tačiau tai privalumas, nes lengva pastebėti, jei iškristų iš kišenės. Svorio tikriausiai užtektų ir laikiklio naudojimui ne pagal paskirtį pvz. panaudoti kaip šaltą ginklą 🙂 Jeigu monetos tvarkingai sudėtos pagal nominalą į joms skirtas vietas, net laikiliui nukritus ant žemės neišbyra ir tvirtai laikosi, išbyrėti nuo kritimo ant žemės ar smūgio monetos gali tik tuomet, jeigu bus sudėtos ne į savo nominalo skyrelius, kurie joms per dideli, į mažesnius skyrelius didesnių monetų net nepayvks įkišti. Tikrai užtruks mažiau laiko rasti reikiamos vertės monetas, nei kuičiantis monetų saujoje piniginės monetų skyrelyje. Išmokus, monetų vietas labai greitai laikikliu  galima naudotis apčiuopomis.

Puiku, kad monetų vertė užrašyta ne tik brailio raštu, bet pažymėta ir taktiliniais simboliais, nes ne visi aklieji ir silpnaregiai gali ir nori išmokti brailio raštą.

Į vieną skyrelį telpa 4 monetos. (po kurio laiko intensyvaus naudojimo į 1, 2, 5 monetų skyrelius galima įdėti po 5 monetas) Iš pažiūros atrodo, kad laikiklyje telpa labai  mažai, pinigų, bet “pabrangus” centams kasdieniams smulkiems pirkiniams  laikiklyje esančių pinigų turėtų visiškai pakakti. Sudėjus į skyrelį visas jame telpančias monetas gali pasirodyti, kad moneta įstrigo ir neišsima, (labiausiai „stringa“50 eurocentų ir 1 bei 2 eurų monetos), tačiau, veikiausiai, taip tik atrodo, nes gali būti, kad moneta ar pirštas šiek tiek drėgni, tada bandant moetą išimt pirštas tiesiog slysta monetos paviršiumi arba judesys kuriuo išimama moneta netikslus. Norint išimti monetą reikia spausti žemyn ir kartu stumti iš skyrelio. O monetos išsiima lengvai, netgi užsimovus ant rankų žiemines pirštines.

Internete galima rasti ir kitokių euromonetų laikiklių, be taktilinio ir brailio rašto žymėjimo.

eur_mon_dez1

kita šiek tiek pigesnė, bet gal kiek mažiau patogi dėžutė be to joje nėra vietos 1 eurocento monetoms

eur

 

Dar yra ir toks euromentų laikiklis, tik jis nėra skirtas silpnaregiams ir akliesiems

deklas-euro-monetoms-1091